به گزارش خبرنگار مهر، امید احمدی عصر سه شنبه در جلسه شورای مسکن و باز آفرینی رباط کریم اظهار داشت: شهرستان رباط‌کریم بار مسکن کشور را می‌کشد و تأمین کنند بیشترین مسکن برای خانوارها است و شهرستان باید با نگاه ملی دیده شود و زیر ساخت‌های آن قبل از افتتاح تأمین شود.

فرماندار رباط کریم با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های اساسی و درخواست‌های مهم مردم مربوط به مسکن است افزود: با توجه به افزایش قیمت مسکن و اجاره بها به یکی از دغدغه‌ها و مشکلات مردم تبدیل شده که در جهت کاسته شدن از دغدغه‌ها همه دستگاه‌های خدمات رسان باید از تمامی ظرفیت خود جهت تکمیل مسکن ملی استفاده کنند.

احمدی با بیان اینکه در تأمین مسکن ملی در نصیر شهر، پرند و رباط کریم همراه با تأمین سرانه‌ها باشد تاکید کرد: همه دستگاه‌های دولتی مکلف هستند همکاری لازم را داشته باشند.

وی گفت: تشکیل تعاونی مسکن کارکنان دولت در رباط کریم می‌تواند کارکنان همه ادارات را صاحب خانه کند و باید زمین‌هایی که فاقد کاربری و از قیمت مناسب برخوردار هستند شناسایی و برای طرح ساخت مسکن اجرا شود و این پروژه با کمک شهرداری‌ها در محل مناسب اجرا و با اولویت خود کارمندان دولت به آنان واگذار می‌شود.

فرماندار رباط کریم به طرح تشویقی برای بازآفرینی بافت‌های فرسوده در رباط کریم اشاره کرد و گفت: طرح‌های تشویقی در حوزه بازآفرینی و نوسازی بافت‌های فرسوده در رباط کریم در نظر گرفته شده که به بازسازی بافت‌های فرسوده کمک بسزایی می‌شود.

احمدی افزود: شرکت عمران و دستگاه‌های ذی‌ربط با شناسایی خانه‌های خالی در شهر پرند نسبت به اعلام آن به اداره مالیات و عرضه به بازار اقدام کنند.

وی با اشاره به سرریز جمعیت از سراسر کشور به پرند عنوان داشت: بالطبع و با افزایش جمعیت دانش آموزی نیاز به ساخت و تجهیز مدرسه نیز افزایش می‌یابد.