به گزارش تین نیوز، سال 1391 بود که عملیات اجرایی متروی پرند به شهرداری تهران واگذار شد. علی رغم افتتاح دو ایستگاه شهر آفتاب و شهر فرودگاهی امام خمینی تا سال 1396، 20 کیلومتر باقیمانده از فرودگاه امام تا شهر جدید پرند همچنان در مرحله تامین اعتبار با مشکل روبروست.

به گزارش تسنیم، بخش نهایی این طرح از ایستگاه فرودگاه امام خمینی تا ایستگاه پرند امتداد دارد و حدود 20 کیلومتر مسافت را شامل می شود اما هنوز زمان بهره برداری از آن با وعده های جدیدی رو به رو می شود.

در حالی که پس از انجام موفقیت آمیز تست سرد این خط در تیر ماه سال گذشته، مسئولان و دست اندرکاران امر با قاطعیت از راه اندازی کل خط مترو تهران پرند تا قبل از پایان سال 1401 خبر دادند اما باز هم این زمان به خرداد ماه سال جاری و در تازه ترین اخبار به شهریور ماه مؤکول شده است چرا که تأمین منابع مالی این پروژه همچنان با مشکل مواجه است.

به گزارش تین نیوز، سامانه های ریلی منطقه ای علاوه بر تسهیل رفت و آمد شهروندان بین کلانشهر مادر (تهران) و شهرهای اقماری (پرند، پردیس و . . .) سبب صرفه جویی قابل توجه در مصرف سوخت می شوند. در حال حاضر خط متروی تهران به پرند که از خط 1 متروی تهران منشعب شده است در ایستگاه فرودگاه بین المللی امام خمینی متوقف شده است.