پرند شهر فرصت های طلایی

این شهر واقع در 35 کیلومتری جنوب غرب تهران و در مجاورت اتوبان ساوه احداث گردیده است.

آزادراه تهران ساوه، آزادراه تهران قم و همچنین خط راه آهن تهران پرند از مهمترین مسیرهای دسترسی به پرند میباشند.

قطار شهری تهران – پرند و بالعکس در روزهای اداری تا 14 بار از ساعت 2:40 دقیقه بامداد تا 22:00 شب در تردد میباشد. روزانه مسافران زیادی نیز از پرند به تهران به مقصد پایانه های آزادگان، صادقیه، متروشاهد و بالعکس از طریق پایانه ی اتوبوس و تاکسی جابجا میشوند. ضمنا شایان ذکر است که تاکسی های پرند به مقصد شهریار، کرج و رباط کریم نیز شبانه روزی در حال جابجایی مسافر میباشند.

در حال حاضر این شهر دارای 7 فاز (صفر تا 6) می باشد که البته همچنان در حال گسترش و در مسیر رشد و شکوفایی است و جمعیت حدودی آن چیزی بیشتر از 300 هزار نفر میباشد.

پرند به عنوان یک شهر جدید دارای آینده ای روشن و مکانی مناسب برای زندگی و کسب و کار و تجارت در فضایی مدرن و دارای ساختار شهری منظم است که وظیفه توسعه شهری در آن در دست شرکت عمران پرند وابسته به وزارت راه و شهرسازی است. در حال حاضر این شرکت در خیابان 29 اسفند واقع در فاز 4 شمالی است، دفتر اداره مسکن ملی شهرستان در بوستان مشاهیر و دفتر کارگزاری مسکن مهر نیز در فاز 6 جنوبی در بلوار امام علی قرار دارد.

ساختمان موقت شهرداری پرند در فاز صفر است و ساختمان اصلی آن در کنار پل طبیعت در مجاورت بوستان بزرگ مشاهیر در دست ساخت است.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد پرند با چیزی غریب به 13 هزار دانشجو روزانه تعداد زیادی توریست تحصیلی را وارد این شهر میکند که این آمار هم به لحاظ فرهنگی و هم اقتصادی آمار بسیار قابل توجهی است.

با توجه به تنوع قومی و نژادی نسبتا بالا و عدم وجود جمعیت بومی در این شهر از نظر فرهنگی و شهری نسبت به هزینه های زندگی در منطقه جنوب غرب استان تهران، پرند دارای بافت بسیار خوبی است.

این شهر به دلیل دوری از کلان شهر تهران و ساختار منظم شهری هوای نسبتا مطبوعی دارد و میزان آلاینده های هوای آن به نسبت اکثر مناطق استان تهران از شاخص های پایین تری برخوردار است. به همین دلیل این شهر مکان مناسب زندگی برای اکثر کسانی است که از آلودگی، شلوغی، ترافیک و هزینه های بالای مسکن و … در تهران به تنگ آمده اند و دنبال آرامش و آسودگی خیال میگردند.